Собранието денеска за интерпелациите на Николовски и Царовска

0
274

Собранието на Република Македонија денеска во 16 часот треба да ја продолжи седницата на која на дневен ред се интерпелациите за работата на министрите за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и за труд и социјална политика Мила Царовска, поднесени од пратениците од опозицијата.

Синоќа, Парламентот ја отфрли интерпелацијата на министерот за надворешна политика Никола Димитров, која исто така ја побараа пратениците од опозицијата.

За интерпелацијата гласаа 43, а против беа 56 пратеници.