Сончев и топол ден

0
430

Денес не очекува топло време со задржување на високите температури над 30-от степен со периодична облачност. Утринските температури ќе бидат во интервалот од 8 до 17 а највисоката дневна температура од 27 до 34 степени.

Максималната температура долж Повардарието ќе биде во границите од 31 до 34 Целзиусови степени, а во останатите региони од земјата меѓу 24 и 29 степени.

Во вторник ќе влеземе во фаза на нова временска нестабилност.