Сончева и топла недела со температури и до 42 степени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Синоќа во овој дел од земјава имаше силни грмотевици, врнежи од дожд и силен ветер кој наместа достигнуваше и до 100 км/час.

Денеска се враќа влијанието на топлата воздушна маса.

Максималната дневна температура во Скопје ќе биде 37 степени, Маврово 28, Дебар 33, Крива Палаанка 36, Штип 37, Куманово 37, Виница 35, Берово 32, Дојран, Гевгелија и Кавадарци 38, Демир Капија 39, Велес 36, Охрид 32, Крушево 29, Прилеп 33, Битола 34…

Вторник, среда и четврток во регинот околу Демир Капија максималните дневни температури ќе достигнат и до 42 степени.

Share.