Сончево и многу топло

0
380

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 29 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 7