Сончево и многу топло

0
788

Сончево време ќе имаме денеска. Максималната дневна темепратура во Битола до 33 степени.

Утре благ пад на температурата за два степена и со можен дожд. во вторник е можен дожд и дневна температура до 28 степени, а веќе од среда стабилизирање на времето.