Сончево и облачно, попладне дожд и грмежи

0
450

Се очекува сончево време и локална облачност.

Попладне ќе има локална нестабилност особено во западните предели  и истата ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Што се однесува до температурата таа ќе се искачи во интервалот од 22 до 28 степени, во Битола до 23 степени.

За деновите кои следуваат се најавува многу топло време.