Сончево и посвежо

0
510

Сончево и свежо со умерена облачност. Во утринските часови на југоистокот можен е локален слаб дожд. Дневните температури ќе се движат од 15 до 27 Целзиусови степени.

Во четврток облачно со поинтензивни врнежи од дожд и дополнителен пад на температурата. Максималната дневна температура ќе се движи од 9 до 19 степени. Услови за врнежи од дожд ќе има и во петок но само во претпладневните часови, попладне ќе биде умерено облачно. Максималните дневни температури ќе се движат од 14 до 24 степени.