Сончево и потопло со мала облачност

0
369

Сончево и потопло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 16 до 25 степени.

До сабота ќе преовладува стабилно време со релативно високи дневни температурите. Од недела под влијание на влажен воздушен бран ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и пад на дневните температури. Повеќе врмнежи се очекуваат недела кон понеделник, кога на места ќе бидат проследени со грмежи. /крај/ухрм