Сончево и потопло

0
563

Метеоролозите за во недела во Македонија најавуваат сончево време со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ индексот ќе изнесува 6.

Минималната температура ќе се движи од седум до 16 степени, а максималната ќе биде во интервал од 22 до 30 степени.

Во наредните денови времето ќе биде претежно сончево и топло. /крај/