Сончево и студено време

0
696

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, кон крајот на денот со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла.

Утринската температура ќе се движи од минус девет до нулата, а дневната од девет до 15 степени.

Во наредните три дена ќе биде сончево и тивко, претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Дневните температури ќе се движат од 8 до 18 степени.