Сончево и топло

0
427

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 9. Дневната температурата ќе се движи од 28 до 36 Целзиусови степени.

Во Битола температурата до 31 степен.