Сончево и топло

0
363

Времето ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд во северозападните планински подрачја.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 18 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 27 до 36 Целзиусови степени.

Во Битола сончево со  дневна до 30 Целзиусови степени.