Сончево и топло до сабота

0
743

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен дожд.0 Вдолж Поврдарието повремено ќе дува засилен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 31 Целзиусов степен, во Маврово 24, Охрид 28, Битола 31, Квадарци 33, Дојран 34, Берово 27…

И за наредните три дена временската прогноза е сончево и топло со мала до умерена облачност и дневни температури во пораст – утре до 36 степени, в петок до 37 и сабота до 38 степени, прогнозира УХМР Македонија.

www.mkd.mk