Сончево и топло претпладне, попладне во југозападниот дел на земјата нестабилно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните и јужните делови со локален пороен дожд и грмежи.

Утринските температури ќе се движат од 11 до 20, а дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 16 и дневна до 35 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Share.