Сончево и топло со слаби, локални врнежи од дожд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стабилно и сончево време е временската прогноза за денеска. Утринава малку пооблачно е во југоисточниот дел од земјата, но во текот на денот ќе имаме стабилно време со изолирани повремени слаби локални врнежи и грмежи.

 

Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 35, Тетово 33, Маврово 25, Дебар 31, Гстивар 32, Крива Паланка 32, Куманово 36, Штип, Велес и Виница 35, Дојран 38, Струмица 35, Радовиш 34, Кавадарци 36, Гевгелија 37, Берово 30, Охрид 30, Претор 31, Крушево 27, Прилеп 31, Битола 32, Демир Капија 36…

И за наредните два дена временската прогнза е иста – сончево и топло време с максимални температури до 38 степени.

Share.