Сончево и топло, во Битола до 22 степена

0
241

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од 1 до 8 Целзиусови степени, а дневната од 18 до 25 степени.

Утринската температура ќе се спушти до 4 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне до 24 степени.