Сончево и топло, во Битола до 22 степена

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска се очекува да биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до уметен ветер од југоисточен правец, особено долж Повардарието и источните делови.

Утринската температура од 7 до 10 Целзиусови степени, додека дневните од 18 до 24 степени.

Во Битола дневната температура до 22 степена.  И во наредните денови ќе имаме топло време со дневна температура до 25 степени.

Share.