Сончево и топло, во Битола до 31 степен

0
492

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Можна е и појава на слаб локален дожд.

Во Битола дневната температура до 31 степен.

И утре слично време со дневна температура до 30 степени.