Сончево и топло време

0
707

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, проследено со слаб до умерен ветер од променлив правец. Во попладневните часови во западните и во југозападните подрачја можна е појава на краткотраен дожд и на грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 22 до 33 Целзиусови степени.