Сончево и топло време со температура до 37 степени

0
408

Времето денеска ќе биде топло, малку ветровито со локална облачност без услови за дожд.

Долж Повардарието, во централните и во источните делови од земјава температурата ќе достигне 37 Целзиусови степени, а во другите делови од државата до 35 Целзиусови степени.

Во Битола со температура до 31 степени.