Сончево и топло време, во вторник и среда пак врнежи

0
955

Денеска ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Температураат во Битола до 25 степени. Во вторник и во среда ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен западен и северозападен ветер, а температурата ќе опадне за неколку степени.

Потоа во наредните денови се очекува стабилно и релативно топло време.