Сончево и топло време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

И во понеделник ќе преовладува сончево време и температури од 15 до 23 степени.

Share.

Сончево и топло време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска во целата земја ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од југоисточен правец, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи. Максималните дневни температури ќе се движат од 21 до 26 Целзиусови.  Во Битола дневната температура до 24 степени.

Share.