Сончево и топло за продолжениот викенд

0
420

Сончево и топло време не очекува и за време на овој продолжен викенд. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 29 до 36 степени.

Според најавите, се очекува во следниот период да настапи стабилно, суво и топло време.