Сончево со мала до умерена облачност

0
334

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 24 степени.

Во Битола до 21 степен.

Следува период на сончево време со умерена облачност. Утрата ќе бидат свежи, а во текот на денот ќе биде потопло со температури кои ќе бидат околу просекот за овој период од годината. Услови за слаб локален дожд ќе има во среда, кога ќе дува и умерен северен
ветер.