Сончево со мала локална облачност

0
676

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини со услови за слаба утринска магла.

Дневните температури ќе се движат од 17 до 25 Целзиусови степени.

Прогнозата и за наредните три дена е сончевво и топло време.

 Утре дневните темпаратури ќе бидат од 17 до 23 степени, во сабота од 16 до 21 и во недела сончево со мала облачност и со слаб северен ветар и дневни температури од 12 до 17 степени.

Утринските температури во сабота и недела ќе се движат од -4 д 5 степени.