Сончево со мала облачност

0
651

Во Македонија претпладне ќе биде ведро и свежо,а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7. Утринската температура ќе се движи од пет до 15, а дневната температура од 23 до 32 степени. Утринската температура ќе достигне до 11, а дневната температура до 29 степени.

Следува период на претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура ќе биде во постепен пораст.