Сончево со повремена облачност

0
508

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и на грмежи. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Утринската температура од 15 до 22 Целзиусови степени, а дневната температура од 30 до 37 степени.

Во Битола дневната до 32 степена.

Среда и четврток со дожд.