Сончево со слаб до умерен северен ветер

0
536

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен северен ветер.

Утринската температура се движат од 10 до 17 Целзиусови степени, а денвната од 21 до 31 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Битола до 26 степени.

Во недела и во почетокот на наредната седмица ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, а дневната температура постепено ќе расте./крај/ухмр/мф