Сончево со температура до 24 степени

0
349
Green wheat field at spring under the sun

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движи од минус 1 до 6 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне од 17 до 24 степени.

Во Битола температурата до 21 степен.