Сончево со температура до 24 степени

0
337

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 22 до 29 Целзиусови степени.

Во Битола сончево со температура до 24 степени.

Слично време не очекува до недела, со благо покачување на дневната температура, а од недела е најавено зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.