Сончево со температура до 25 степени

0
450

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, со грмежи и со засилување на ветерот, особено во северните и во источните делови на земјава.

Во наредните денови не се очекува значителна промена на временската состојба кај нас. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Температурата на воздухот нема да има значителна промена.