Сончево со температура во Битола до 31 степен

0
491

Времето денеска сончево и топло, попладне со услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. Ќе  УВ индексот ќе изнесува 9.

Максималната температурата ќе достигне до 38 степени Целзиусови, во Битола до 31.

До вторник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен.

Попладневната нестабилност продолжува од среда.