Сончево со умерен ветер

0
349

Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието. Утрото ќе биде свежо со утрински температури кои ќе се движат од 0 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде од 21 до 27 степени.

Во Битола дневната температура до 22 степена.