Сончево со умерена локална облачност

0
329

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25 степени. Во Битола до 23 степени.