Сончево со умерена облачност

0
301

Сончево со мала, а попладне на места и зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Утринските температури од -1 до 7, а деневните од 17 до 24 степени.

Во Битола до 21 степен.

 

Во наредниот денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во покачување. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кога дневната температура благо ќе опадне, но потоа повторно ќе биде во пораст.