Сончево со умерена облачност и локален дожд

0
559

Во среда, во Македонија, ќе преовладува сончево време со умерена облачност, попладне со изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен повремено силен ветер од северозападен правец, повеќе ќе биде изразен во Пелагонија и во источните делови на земјава.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 13 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 12 до 24 степени.

Во Битола до 20 и околината слично време со дневна температура до 22 степени.