Сончево со умерена облачност, повремено засилен ветер

0
534

Метеоролозите за денеска во Македонија најавуваат сончево време со умерена облачност. На повеќе места ќе дува умерен повремено засилен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени.

 

Во Битола до 18 степени.