Сончево со умерена облачност

0
527

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени. Во Битола температурата ќе достигне до 22 степени.

Во понеделник времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во вторник попладне ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи и ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата до среда ќе биде во благо опаѓање, а потоа во наредните денови се очекува стабилизирање и повторно затоплување на времето.