Сончево време

0
1074

Времетo ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 Целзиусови степени, а дневната од 27 до 33 Целзиусови степени.

Во Битола до 28 степени.