Сончево време

0
445

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, претежно на исток и југ и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 33 степени Целзиусови.

Во Битола температурата до 27 степени.