Сончево време

0
441

Сончево со слаб до умерен јужен ветер е прогнозата за времето денеска.

Максималните дневни температури денеска ќе бидат во Скопје 32 Целзиусови степени, Маврово 23, Охрид 27, Битола 30, Кавадарци и Дојран 33, Берово 27, Крива Паланка 29…

Следува период на сончево време со свежи утра и со постепен раст на дневната температура. За време на викендот максималните дневни температури насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината.