Сончево време со мала до умерена облачност

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утрово најстуденот со -7 степени беше во Берово, -3 Крушево, Струмица, -2 Тетово, Штип, Демир Капија, -1 Крива Паланка, Прилеп, 0 Скопје-Петровец, Куманово, Дебар, 1 Скопје-Зајчев Рид, Претор, Битола, 2 Охрид, 5 Гевгелија, Дојран

Во текот на ноќта беше умерено до значително облачно со слаб до умерен северен ветер. Изутринава е малку до умерено, а во јужните и северозападните делови и значително облачно.

Сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен и источен правец. Максималната температура ќе достигне од 6 до 13 степени.

Дневната температура во Битола до 7 степени.

 

Share.