Сончево време со умерен ветер

0
416

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 Целзиусови степени, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Битола сончево со температура до 27 степени.