Сончево време со умерена облачност

0
619

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во попладневните часови можност за појава на дожд.

Дневната температура во Битола до 22 степана.

И во наредните денови слично време и благо зголемување на дневните температури.