Сончево време, во Битола до 30 степени

0
390

Сончево време со мала облачност. До крајот на денов облаци речиси ќе нема, а долж повардарието попладне ќе дува умерен северозападен ветер.

Како и во сабота, така и во недела, температрата низ вардарскиот тек, како и во централниот источен регион ќе има вредности во границите помеѓу 35°С и 37°С а низ остатантите краишта помеѓу 30°С и 35°С.

Во Битола температурата до 30 степен.

УВ индекс: 8