Сонцево и топло, во Битола до 31 степен

0
689

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло и ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе се движи од 11 до 18 Целзиусови степени, а максималната температура од 26 до 33 степени. УВ-индексот изнесува 8.