Сообраќајка на Партизанска во Битола

0
5790

Доцна попладнево околу 18:40 на ул. „Партизанска“, односно на потегот од такавиканата „докторска кула“ до техничкото училиште, се случи сообраќајна незгода во која учествувале ПМВ Пежо 106 во битолски регистарски ознаки и пешак. Според информацијата од битолската полиција пешакот ја преминувал улицата на необележан пешачки премин. Заради здобиените телесни повреди пренесен е во клиничката боница и е надвор од животна опасност. Пешакот е маж на возраст од 76 години.