Сообраќајка на пешачки премин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вчера се случи сообраќајна незгода на раскрсницата на улиците Партизанска и Климент Охридски кај Ракометното игралиште во Битола.
Како што велат од СВР Битола незгодата се случила помеѓу патничко моторно возило Опел Вектра и пешак. Жената на возраст од 59 година се здобила со повреди на главата и потрес на мозокот и била префрлена на клиниката во Битола, соопшти полицијата.

Share.