Сообраќајка во центарот на Битола

0
658

Попладнево, околу 17:20 часот, на улицата „Филип II Македонски“, во близина на Црвениот крст Битола се случи сообраќајна незгода помеѓу автомобил и мотор. Увидна Од СВР Битола го потврдуваат настанот, од каде велат дека увидна екипа е на местото на настанот, а после завршувањето на увидот ќе се знаат повеќе детали за незгодата. Моторциклистот е пренесен во битолската болница со тешки телесни повреди, а после неколку часа им подлегнал на повредите.soob2soob3soob1