Сообраќајот се одвива по влажни коловози

0
297

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo влажни коловози, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.